UK Pool Week 42 Fixtures And Results April 23, 2022 Week 42 Live Scores, Live Stream
Leagues Table
Table
‹
Ligue 1
›
P GD PTS
1 Paris Saint-Germain 33 45 77
2 Marseille 33 22 62
3 Rennes 33 34 56
4 Strasbourg 33 20 56
5 Monaco 33 17 56
6 Nice 33 13 54
7 Lens 33 11 53
8 Lyon 33 8 49
9 Lille 33 1 48
10 Nantes 33 5 47
11 Montpellier 33 -2 42
12 Brest 33 -6 42
13 Reims 33 0 40
14 Angers 33 -13 34
15 Lorient 33 -19 34
16 Troyes 33 -16 33
17 Clermont Foot 33 -28 32
18 Saint-Etienne 33 -27 31
19 Bordeaux 33 -35 27
20 Metz 33 -30 24
‹
Premier League
›
P GD PTS
1 Manchester City 32 55 77
2 Liverpool 32 61 76
3 Chelsea 31 39 62
4 Tottenham Hotspur 32 18 57
5 Arsenal 32 10 57
6 Manchester United 33 4 54
7 West Ham United 33 9 52
8 Wolverhampton Wanderers 32 5 49
9 Leicester City 31 -4 41
10 Brighton & Hove Albion 33 -11 40
11 Newcastle United 33 -18 40
12 Brentford 33 -8 39
13 Southampton 33 -16 39
14 Crystal Palace 32 2 37
15 Aston Villa 31 -4 36
16 Leeds United 32 -30 33
17 Everton 31 -19 29
18 Burnley 32 -17 28
19 Watford 32 -32 22
20 Norwich City 32 -44 21
‹
LaLiga Santander
›
P GD PTS
1 Real Madrid 33 40 78
2 Barcelona 32 29 63
3 Sevilla 33 22 63
4 Atletico Madrid 33 20 61
5 Real Betis 33 18 57
6 Real Sociedad 33 1 55
7 Villarreal 33 22 52
8 Athletic Bilbao 33 5 48
9 Osasuna 33 -10 44
10 Valencia 33 -4 42
11 Celta Vigo 33 -1 39
12 Espanyol 33 -8 39
13 Elche 33 -8 38
14 Rayo Vallecano 32 -5 37
15 Getafe 33 -6 35
16 Mallorca 33 -25 32
17 Cadiz 33 -17 31
18 Granada 33 -20 30
19 Levante 33 -24 25
20 Deportivo Alaves 33 -29 25
‹
Serie A
›
P GD PTS
1 AC Milan 33 29 71
2 Inter 32 43 69
3 Napoli 33 32 67
4 Juventus 33 21 63
5 Roma 33 17 58
6 Fiorentina 32 13 56
7 Lazio 33 17 56
8 Atalanta 32 16 51
9 Verona 33 8 48
10 Sassuolo 33 5 46
11 Torino 32 5 40
12 Udinese 32 -3 39
13 Bologna 32 -10 38
14 Empoli 33 -18 34
15 Spezia 33 -24 33
16 Sampdoria 33 -16 29
17 Cagliari 33 -30 28
18 Venezia 32 -32 22
19 Salernitana 32 -43 22
20 Genoa 33 -30 22
‹
Bundesliga
›
P GD PTS
1 Bayern Munich 30 60 72
2 Borussia Dortmund 30 33 63
3 RB Leipzig 30 34 54
4 Bayer Leverkusen 30 25 52
5 Freiburg 30 15 51
6 Union Berlin 30 1 47
7 FC Cologne 30 0 46
8 Hoffenheim 30 5 45
9 Mainz 31 2 39
10 Eintracht Frankfurt 30 -2 39
11 Wolfsburg 31 -12 37
12 Borussia Monchengladbach 30 -13 37
13 Bochum 30 -13 36
14 Augsburg 30 -13 32
15 Hertha Berlin 30 -34 29
16 VfB Stuttgart 30 -17 28
17 Arminia Bielefeld 30 -23 26
18 Greuther Furth 30 -48 17
‹
Ligue 1
›
P GD PTS
1 Paris Saint-Germain 33 45 77
2 Marseille 33 22 62
3 Rennes 33 34 56
4 Strasbourg 33 20 56
5 Monaco 33 17 56
6 Nice 33 13 54
7 Lens 33 11 53
8 Lyon 33 8 49
9 Lille 33 1 48
10 Nantes 33 5 47
11 Montpellier 33 -2 42
12 Brest 33 -6 42
13 Reims 33 0 40
14 Angers 33 -13 34
15 Lorient 33 -19 34
16 Troyes 33 -16 33
17 Clermont Foot 33 -28 32
18 Saint-Etienne 33 -27 31
19 Bordeaux 33 -35 27
20 Metz 33 -30 24
‹
Premier League
›
P GD PTS
1 Manchester City 32 55 77
2 Liverpool 32 61 76
3 Chelsea 31 39 62
4 Tottenham Hotspur 32 18 57
5 Arsenal 32 10 57
6 Manchester United 33 4 54
7 West Ham United 33 9 52
8 Wolverhampton Wanderers 32 5 49
9 Leicester City 31 -4 41
10 Brighton & Hove Albion 33 -11 40
11 Newcastle United 33 -18 40
12 Brentford 33 -8 39
13 Southampton 33 -16 39
14 Crystal Palace 32 2 37
15 Aston Villa 31 -4 36
16 Leeds United 32 -30 33
17 Everton 31 -19 29
18 Burnley 32 -17 28
19 Watford 32 -32 22
20 Norwich City 32 -44 21
ENGLAND – PREMIER LEAGUE
APRIL 23
12:30
Arsenal
? – ?
Manchester United
15:00
Leicester City
? – ?
Aston Villa
15:00
Manchester City
? – ?
Watford
15:00
Norwich City
? – ?
Newcastle United
17:30
Brentford
? – ?
Tottenham Hotspur
ENGLAND – CHAMPIONSHIP
APRIL 23
12:30
Luton Town
? – ?
Blackpool
15:00
AFC Bournemouth
? – ?
Fulham
15:00
Birmingham City
? – ?
Millwall
15:00
Derby County
? – ?
Bristol City
15:00
Hull City
? – ?
Reading
15:00
Peterborough United
? – ?
Nottingham Forest
15:00
Sheffield United
? – ?
Cardiff City
15:00
Stoke City
? – ?
Queens Park Rangers
15:00
Swansea City
? – ?
Middlesbrough
15:00
West Bromwich Albion
? – ?
Coventry City
ENGLAND – LEAGUE 1
APRIL 23
15:00
Accrington Stanley
? – ?
Lincoln City
15:00
Charlton Athletic
? – ?
Shrewsbury Town
15:00
Cheltenham Town
? – ?
Bolton Wanderers
15:00
Crewe Alexandra
? – ?
Ipswich Town
15:00
Doncaster Rovers
? – ?
Burton Albion
15:00
Fleetwood Town
? – ?
AFC Wimbledon
15:00
Milton Keynes Dons
? – ?
Morecambe
15:00
Portsmouth
? – ?
Gillingham
15:00
Rotherham United
? – ?
Oxford United
15:00
Sunderland
? – ?
Cambridge United
15:00
Wigan Athletic
? – ?
Plymouth Argyle
15:00
Wycombe Wanderers
? – ?
Sheffield Wednesday
ENGLAND – LEAGUE 2
APRIL 23
15:00
Barrow
? – ?
Sutton United
15:00
Bradford City
? – ?
Scunthorpe United
15:00
Bristol Rovers
? – ?
Forest Green Rovers
15:00
Exeter City
? – ?
Rochdale
15:00
Harrogate
? – ?
Carlisle United
15:00
Hartlepool United
? – ?
Swindon Town
15:00
Leyton Orient
? – ?
Northampton Town
15:00
Mansfield Town
? – ?
Crawley Town
15:00
Oldham Athletic
? – ?
Salford City
15:00
Stevenage
? – ?
Tranmere Rovers
15:00
Walsall
? – ?
Port Vale
ENGLAND – NATIONAL LEAGUE
APRIL 23
15:00
Altrincham
? – ?
Wealdstone
15:00
Boreham Wood
? – ?
Bromley
15:00
Chesterfield
? – ?
Dover
15:00
Dagenham & Redbridge
? – ?
King’s Lynn Town
15:00
Eastleigh
? – ?
Barnet
15:00
Grimsby Town
? – ?
Torquay United
15:00
Notts County
? – ?
Weymouth
15:00
Solihull Moors
? – ?
Aldershot Town
15:00
Southend United
? – ?
FC Halifax Town
15:00
Yeovil Town
? – ?
Stockport County
17:20
Woking
? – ?
Wrexham
ITALY – SERIE A
APRIL 23
14:00
Torino
? – ?
Spezia
14:00
Venezia
? – ?
Atalanta
17:00
Inter
? – ?
Roma
19:45
Verona
? – ?
Sampdoria
GERMANY – BUNDESLIGA
APRIL 23
14:30
Eintracht Frankfurt
? – ?
Hoffenheim
14:30
FC Cologne
? – ?
Arminia Bielefeld
14:30
Freiburg
? – ?
Borussia Monchengladbach
14:30
Greuther Furth
? – ?
Bayer Leverkusen
14:30
RB Leipzig
? – ?
Union Berlin
17:30
Bayern Munich
? – ?
Borussia Dortmund
FRANCE – LIGUE 1
APRIL 23
16:00
Lyon
? – ?
Montpellier
18:00
Saint-Etienne
? – ?
Monaco
20:00
Paris Saint-Germain
? – ?
Lens
SPAIN – COPA DEL REY
APRIL 23
21:00
Real Betis
? – ?
Valencia
NETHERLANDS – EREDIVISIE
APRIL 23
15:30
NEC Nijmegen
? – ?
Ajax
17:45
AZ Alkmaar
? – ?
SC Heerenveen
19:00
RKC Waalwijk
? – ?
PEC Zwolle
20:00
Cambuur
? – ?
PSV Eindhoven
SCOTLAND – PREMIERSHIP: CHAMPIONSHIP GROUP
APRIL 23
12:00
Motherwell
? – ?
Rangers
SCOTLAND – PREMIERSHIP: RELEGATION GROUP
APRIL 23
15:00
Aberdeen
? – ?
Livingston
15:00
Dundee FC
? – ?
St. Johnstone
15:00
St. Mirren
? – ?
Hibernian
TURKEY – SUPER LIG
APRIL 23
14:00
Fatih Karagumruk
? – ?
Giresunspor
14:00
Gaziantep FK
? – ?
Goztepe
18:30
Adana Demirspor
? – ?
Trabzonspor
PORTUGAL – PRIMEIRA LIGA
APRIL 23
15:30
Portimonense
? – ?
Moreirense
18:00
Benfica
? – ?
Famalicao
18:00
Santa Clara
? – ?
Maritimo
20:30
Gil Vicente
? – ?
Pacos de Ferreira
BELGIUM – FIRST DIVISION A: UECL GROUP
APRIL 23
19:45
KV Mechelen
? – ?
Sporting Charleroi
SPAIN – LALIGA SMARTBANK
APRIL 23
13:00
Real Sociedad B
? – ?
SD Amorebieta
15:15
Cartagena
? – ?
Girona
15:15
Fuenlabrada
? – ?
Ponferradina
17:30
Malaga
? – ?
Eibar
GERMANY – 2. BUNDESLIGA
APRIL 23
12:30
Holstein Kiel
? – ?
FC Heidenheim
12:30
Jahn Regensburg
? – ?
Hamburger SV
12:30
Schalke 04
? – ?
Werder Bremen
19:30
St. Pauli
? – ?
Darmstadt
FRANCE – LIGUE 2
APRIL 23
14:00
Caen
? – ?
Auxerre
SCOTLAND – CHAMPIONSHIP
APRIL 23
15:00
Greenock Morton
? – ?
Inverness CT
15:00
Hamilton Academical
? – ?
Raith Rovers
15:00
Partick Thistle
? – ?
Dunfermline Athletic
15:00
Queen of South
? – ?
Ayr United
SCOTLAND – LEAGUE 1
APRIL 23
15:00
Clyde
? – ?
Airdrieonians
15:00
Cove Rangers
? – ?
Dumbarton
15:00
Falkirk
? – ?
Alloa Athletic
15:00
Montrose
? – ?
Queen’s Park
15:00
Peterhead
? – ?
East Fife
SCOTLAND – LEAGUE 2
APRIL 23
15:00
Albion Rovers
? – ?
Stirling Albion
15:00
Elgin City
? – ?
Cowdenbeath
15:00
Kelty Hearts
? – ?
Forfar Athletic
15:00
Stenhousemuir
? – ?
Stranraer
BRAZIL – SERIE A
APRIL 23
20:30
Athletico Paranaense
? – ?
Flamengo
20:30
Bragantino
? – ?
Sao Paulo
23:00
Fluminense
? – ?
Internacional
23:00
Palmeiras
? – ?
Corinthians
USA – MAJOR LEAGUE SOCCER
APRIL 23
20:00
FC Dallas
? – ?
Houston Dynamo
20:00
Philadelphia Union
? – ?
CF Montreal
22:00
Minnesota United
? – ?
Chicago Fire
AUSTRALIA – A-LEAGUE
APRIL 23
10:45
Newcastle Jets
? – ?
Central Coast Mariners
NORWAY – ELITESERIEN
APRIL 23
15:00
Odds Ballklubb
? – ?
Aalesund
17:00
Stroemsgodset
? – ?
Sandefjord
SWITZERLAND – SUPER LEAGUE
APRIL 23
16:30
FC Zuerich
? – ?
Sion
19:30
Young Boys
? – ?
Servette
FINLAND – VEIKKAUSLIIGA
APRIL 23
13:00
HJK
? – ?
FC Inter Turku
15:00
Ilves
? – ?
VPS
AUSTRIA – BUNDESLIGA: RELEGATION
APRIL 23
16:00
FC Admira Wacker Modling
? – ?
TSV Hartberg
16:00
LASK
? – ?
SCR Altach
16:00
WSG Tirol
? – ?
SV Ried
IRELAND – PREMIER DIVISION
APRIL 23
19:45
Sligo Rovers
? – ?
Drogheda United
BELGIUM – FIRST DIVISION A: QUALIFICATION
APRIL 23
17:30
RWD Molenbeek
? – ?
RFC Seraing
SCOTLAND – LEAGUE 2: QUALIFICATION
APRIL 23
15:00
Bonnyrigg Rose Athletic
? – ?
Fraserburgh
ENGLAND – FA WOMEN’S SUPER LEAGUE
APRIL 23
14:00
Brighton & Hove Albion Women
? – ?
Birmingham City Women
TURKEY – 1ST LIG
APRIL 23
14:00
Genclerbirligi
? – ?
Bandirmaspor
18:30
Bursaspor
? – ?
Denizlispor
CZECH REPUBLIC – 1ST LEAGUE: CHAMPIONSHIP
APRIL 23
19:00
Sparta Prague
? – ?
Banik Ostrava
CZECH REPUBLIC – 1ST LEAGUE: RELEGATION
APRIL 23
16:00
Jablonec
? – ?
Pardubice
16:00
Karvina
? – ?
FC Fastav Zlin
16:00
Teplice
? – ?
Bohemians 1905
DENMARK – 1ST DIVISION: RELEGATION
APRIL 23
13:00
Esbjerg fB
? – ?
HB Koege
13:00
Jammerbugt FC
? – ?
Vendsyssel FF
NORWAY – 1. DIVISION
APRIL 23
19:00
Brann
? – ?
Sogndal
ASIA – CHAMPIONS LEAGUE: GROUP A
APRIL 23
18:15
Al-Rayyan
? – ?
FC Istiklol
21:15
Sharjah Cultural Club
? – ?
Al Hilal
ASIA – CHAMPIONS LEAGUE: GROUP E
APRIL 23
18:15
Nasaf Qarshi
? – ?
Al-Sadd
21:15
Al-Faisaly
? – ?
Al-Wehdat
AFRICA – CHAMPIONS LEAGUE: PLAY-OFF
APRIL 23
17:00
Mamelodi Sundowns FC
? – ?
Petro Atletico
23:00
Wydad Casablanca
? – ?
CR Belouizdad
ALBANIA – KATEGORIA SUPERIORE
APRIL 23
15:45
Vllaznia
? – ?
Partizani
19:00
Kukesi
? – ?
Laci
ALBANIA – KATEGORIA E PARE
APRIL 23
14:00
Apolonia
? – ?
Burreli
14:00
Butrinti Sarande
? – ?
KS Beselidhja Lezhe
14:00
FK Tomori Berat
? – ?
KF Bylis
14:00
FK Vora
? – ?
KS Lushnja
14:00
KF Erzeni Shijak
? – ?
KS Besa Kavaje
14:00
KF Maliqi
? – ?
KS Pogradeci
14:00
Shkumbini Peqin
? – ?
KS Korabi Peshkopi
14:00
Terbuni Puke
? – ?
KF Turbina Cerrik
ALGERIA – LIGUE 1
APRIL 23
15:45
HB Chelghoum Laid
? – ?
MC Oran
15:45
RC Arbaa
? – ?
MC Alger
Postp.
ES Setif
? – ?
Paradou AC
Postp.
USM Alger
? – ?
CR Belouizdad
22:30
JS Kabylie
? – ?
ASO Chlef
22:30
JS Saoura
? – ?
WA Tlemcen
ALGERIA – LIGUE 2: CENTRE EAST
APRIL 23
14:30
AS Ain M’lila
? – ?
CA Batna
14:30
CA Bordj Bou Arreridj
? – ?
JS Bordj Menaiel
14:30
IB Lakhdaria
? – ?
MO Bejaia
14:30
Irb Ouargla
? – ?
US Chaouia
14:30
JSM Bejaia
? – ?
MO Constantine
14:30
MC EL Eulma
? – ?
Hamra Annaba
14:30
USM Annaba
? – ?
JSM Skikda
14:30
USM Khenchela
? – ?
NRB Teleghma
ALGERIA – LIGUE 2: CENTRE WEST
APRIL 23
14:30
CR Temouchent
? – ?
WA Boufarik
14:30
Crb Ain Ouessara
? – ?
ASM Oran
14:30
ES Ben Aknoun
? – ?
USM Hadjout
14:30
JSM Tiaret
? – ?
MC El Bayadh
14:30
MC Saida
? – ?
SC Ain Defla
14:30
MCB Oued Sly
? – ?
RC Kouba
14:30
Skaf Khemis Miliana
? – ?
USM Bel Abbes
14:30
USM El Harrach
? – ?
GC Mascara
ANDORRA – 2ND DIVISION: PROMOTION ROUND
APRIL 23
19:30
UE Extremenya
? – ?
CF Atletic America
ANGOLA – GIRABOLA
APRIL 23
15:00
Recreativo do Libolo
? – ?
Sporting de Benguela
15:00
Sagrada Esperanca
? – ?
GD Interclube
15:30
Sporting Cabinda
? – ?
Kuando Kubango FC
16:30
Progresso Associacao Do Sambizanga
? – ?
CR Caala
ARGENTINA – PRIMERA NACIONAL
APRIL 23
FT
San Martin de Tucuman
0 – 4
Club Atletico Mitre
19:00
Brown de Adrogue
? – ?
Independiente Rivadavia
19:30
Atlanta
? – ?
Estudiantes de Rio Cuarto
19:30
San Telmo
? – ?
Temperley
20:10
Chacarita Juniors
? – ?
Quilmes
20:30
San Martin San Juan
? – ?
Deportivo Madryn
23:00
Tristan Suarez
? – ?
Sacachispas FC
23:45
Santamarina
? – ?
Almagro
ARGENTINA – PRIMERA B METROPOLITANA: APERTURA
APRIL 23
18:30
Colegiales
? – ?
Deportivo Armenio
19:30
Argentino de Quilmes
? – ?
CA Fenix
19:30
CA Defensores Unidos
? – ?
Villa San Carlos
19:30
CA Talleres Remedios de Escalada
? – ?
CD UAI Urquiza
19:30
Canuelas
? – ?
Los Andes
19:30
Deportivo Merlo
? – ?
Dock Sud
ARGENTINA – PRIMERA C: APERTURA
APRIL 23
19:30
Berazategui
? – ?
Deportivo Espanol
19:30
Victoriano Arenas
? – ?
Claypole
23:00
Real Pilar
? – ?
Sportivo Italiano
ARGENTINA – COPA DE LA LIGA PROFESIONAL
APRIL 23
FT
Colon
2 – 2
Estudiantes de la Plata
18:00
Gimnasia LP
? – ?
Union
18:00
San Lorenzo de Almagro
? – ?
Patronato de Parana
20:30
Rosario Central
? – ?
Independiente
23:00
Central Cordoba de Santiago
? – ?
Boca Juniors
ARGENTINA – WOMEN’S PRIMERA DIVISION A
APRIL 23
15:00
Deportivo Espanol Women
? – ?
Villa San Carlos Women
17:00
Ferro Carril Oeste Women
? – ?
Excursionistas Women
19:40
Boca Juniors Women
? – ?
Comunicaciones Women
ARMENIA – PREMIER LEAGUE
APRIL 23
12:00
FC Alashkert
? – ?
FC Noah
16:00
Ararat Yerevan
? – ?
Van
ARMENIA – 1ST LEAGUE
APRIL 23
12:00
Gandzasar
? – ?
FC BKMA Vagharshapat 2
15:30
Urartu FC II
? – ?
Pyunik II
AUSTRALIA – NPL CAPITAL
APRIL 23
FT
Belconnen United
0 – 3
Gungahlin United
FT
Canberra Olympic
3 – 1
West Canberra Wanderers
FT
Tigers FC
3 – 1
O’Connor Knights
08:45
Monaro Panthers
? – ?
Canberra Croatia FC
AUSTRALIA – NPL NEW SOUTH WALES
APRIL 23
FT
Sutherland Sharks
0 – 3
Rockdale City Suns
10:00
Marconi Stallions
? – ?
Sydney United 58
AUSTRALIA – NPL NORTHERN NEW SOUTH WALES
APRIL 23
FT
Maitland
1 – 3
Broadmeadow Magic
Postp.
Lambton Jaffas FC
? – ?
Newcastle Olympic
AUSTRALIA – NPL QUEENSLAND
APRIL 23
09:00
Logan Lightning
? – ?
Moreton Bay United
09:00
Peninsula Power
? – ?
Gold Coast United FC
09:15
Capalaba
? – ?
Olympic FC
AUSTRALIA – NPL SOUTH AUSTRALIA
APRIL 23
06:30
Adelaide City
? – ?
West Torrens Birkalla
06:30
Cumberland United
? – ?
Sturt Lions
07:00
Adelaide Comets
? – ?
White City Woodville
08:30
Campbelltown City
? – ?
Adelaide Olympic
09:15
Adelaide United Youth
? – ?
North Eastern Metro Stars
AUSTRALIA – NPL TASMANIA
APRIL 23
FT
Clarence Zebras
1 – 1
Riverside Olympic
FT
Devonport City
1 – 0
South Hobart
07:30
Glenorchy Knights
? – ?
Launceston City
AUSTRALIA – NPL VICTORIA
APRIL 23
FT
Eastern Lions SC
1 – 2
St Albans Saints
07:45
Dandenong City
? – ?
Heidelberg United
08:30
Port Melbourne Sharks SC
? – ?
Avondale FC
10:00
Dandenong Thunder SC
? – ?
Melbourne Knights
AUSTRALIA – NORZONE PREMIER LEAGUE
APRIL 23
07:30
Hellenic
? – ?
Darwin Olympic
11:30
Port Darwin
? – ?
University Azzurri FC
AUSTRALIA – NPL NEW SOUTH WALES 2
APRIL 23
08:00
Spirit FC
? – ?
Northern Tigers
10:00
Blacktown Spartans
? – ?
Central Coast Mariners Youth
10:00
Hills United FC
? – ?
Hakoah Sydney City East
10:00
St George FC
? – ?
Mounties Wanderers
10:00
Western Sydney Wanderers FC Youth
? – ?
Bonnyrigg White Eagles
AUSTRALIA – QUEENSLAND PREMIER LEAGUE
APRIL 23
09:00
Redlands United
? – ?
Ipswich Knights
09:00
Southside Eagles
? – ?
Magpies Crusaders
09:00
SWQ Thunder
? – ?
Caboolture FC
09:15
Western Pride
? – ?
Mitchelton
AUSTRALIA – SOUTH AUSTRALIA STATE LEAGUE 1
APRIL 23
06:30
Adelaide University SC
? – ?
Adelaide Victory
06:30
Eastern United FC
? – ?
West Adelaide
06:30
Fulham United FC
? – ?
Adelaide Raiders
06:30
Modbury Jets
? – ?
Port Adelaide Lion SC
06:30
Playford City Patriots
? – ?
Para Hills Knights
AUSTRALIA – NPL VICTORIA 2
APRIL 23
06:00
Moreland City FC
? – ?
Goulburn Valley Suns
06:00
North Geelong Warriors
? – ?
Manningham United Blues
AUSTRALIA – QUEENSLAND PREMIER LEAGUE 2
APRIL 23
09:00
Albany Creek
? – ?
Coomera Colts
09:15
Wolves FC
? – ?
Grange Thistle
09:30
Holland Park Hawks
? – ?
Surfers Paradise Apollo
AUSTRIA – 2. LIGA
APRIL 23
13:30
Dornbirn
? – ?
SV Lafnitz
AUSTRIA – REGIONALLIGA EAST
APRIL 23
15:30
SV Leobendorf
? – ?
FC Mauerwerk
AUSTRIA – REGIONALLIGA MIDDLE
APRIL 23
15:00
ATSV Stadl Paura
? – ?
SC Weiz
15:00
Union Gurten
? – ?
SV St. Anna
AUSTRIA – REGIONALLIGA WEST: SALZBURG: RELEGATION GROUP
APRIL 23
15:00
SK Bischofshofen
? – ?
Seekirchen
15:00
SV Kuchl
? – ?
Pinzgau Saalfelden
15:00
USK Anif
? – ?
SAK 1914
AUSTRIA – REGIONALLIGA WEST: PROMOTION
APRIL 23
15:00
Admira Dornbirn
? – ?
SV Austria Salzburg
15:00
Hohenems
? – ?
Schwaz
AUSTRIA – REGIONALLIGA WEST: TYROL: PLACEMENT GROUP
APRIL 23
15:00
Kufstein
? – ?
FC Kitzbuehel
16:00
SC Imst
? – ?
Woergl
AUSTRIA – REGIONALLIGA WEST: TYROL: RELEGATION GROUP
APRIL 23
13:00
FC Wacker Innsbruck II
? – ?
Hall
16:30
SV Fuegen
? – ?
SV Innsbruck
AUSTRIA – WOMEN’S BUNDESLIGA
APRIL 23
13:00
First Vienna FC 1894
? – ?
USC Landhaus Women
14:00
SKN St. Poelten Women
? – ?
FC Bergheim Women
14:15
Skv Altenmarkt Women
? – ?
Sturm Graz Women
BAHRAIN – PREMIER LEAGUE
APRIL 23
19:30
AL Khalidiyah
? – ?
East Riffa
19:30
Al-Riffa
? – ?
Manama
BELARUS – PREMIER LEAGUE
APRIL 23
11:00
Energetik-BGU
? – ?
Isloch
13:00
Slavia Mozyr
? – ?
Torpedo Zhodino
Canc.
Rukh Brest
? – ?
Dinamo Minsk
15:00
FC Minsk
? – ?
Dinamo Brest
17:30
Dnyapro Mogilev
? – ?
Dinamo Minsk
BELARUS – 1ST LEAGUE
APRIL 23
12:00
FC Ostrovets
? – ?
FC Slonim
14:00
FK Molodechno
? – ?
FC Volna Pinsk
16:00
FK Orsha
? – ?
Shakhtar-2 (Petrikov)
BELGIUM – NATIONAL DIVISION 1
APRIL 23
19:00
KFC Mandel United
? – ?
UR La Louviere Centre
19:00
Olympic Charleroi Chatelet Farciennes
? – ?
Francs Borains
19:00
Patro Eisden
? – ?
FC Liege
19:00
Royal Knokke FC
? – ?
Sint-Eloois-Winkel
19:00
Rupel Boom
? – ?
Dessel
19:00
Thes Sport
? – ?
Tienen
19:00
URSL Vise
? – ?
KSK Heist
BELGIUM – WOMEN’S SUPER LEAGUE: CHAMPIONSHIP
APRIL 23
13:00
Club Brugge Women
? – ?
Genk Women
BELGIUM – WOMEN’S SUPER LEAGUE: RELEGATION
APRIL 23
13:00
SC Eendracht Aalst Women
? – ?
SV Zulte Waregem Women
BOLIVIA – PRIMERA DIVISIÓN: APERTURA
APRIL 23
FT
Bolivar
3 – 1
Independiente Petrolero
22:15
Real Tomayapo
? – ?
Always Ready
BOSNIA AND HERZEGOVINA – PREMIER LEAGUE
APRIL 23
14:00
Siroki Brijeg
? – ?
Rudar Prijedor
14:00
Sloboda Tuzla
? – ?
FK Leotar
16:00
FK Sarajevo
? – ?
FK Tuzla City
17:00
Borac Banja Luka
? – ?
Radnik Bijeljina
BOSNIA AND HERZEGOVINA – 1ST LEAGUE: RS
APRIL 23
15:30
Drina Zvornik
? – ?
Zeljeznicar Banja Luka
15:30
FK Ljubic Prnjavor
? – ?
FK Modrica
15:30
FK Podrinje
? – ?
FK Borac Kozarska Dubica
15:30
FK Zvijezda 09
? – ?
FK Krupa
15:30
Omarska
? – ?
Kozara
15:30
Sloboda Novi Grad
? – ?
Tekstilac Derventa
15:30
Sloga Doboj
? – ?
Slavija Sarajevo
BOSNIA AND HERZEGOVINA – 1ST LEAGUE: FBIH
APRIL 23
16:00
FK Mladost Doboj Kakanj
? – ?
Travnik
16:00
Gorazde
? – ?
FK Zvijezda
16:00
Gradina Srebrenik
? – ?
GOSK Gabela
16:00
HNK Tomislav
? – ?
NK Vis Simm-Bau
16:00
Jedinstvo Bihac
? – ?
Rudar Kakanj
16:00
Orasje
? – ?
Igman Konjic
16:00
Radnik Hadzici
? – ?
Buducnost
BRAZIL – SERIE B
APRIL 23
FT
Chapecoense AF
0 – 0
Vasco da Gama
15:00
Criciuma
? – ?
Sport Recife
20:00
Ponte Preta
? – ?
CRB
22:30
Sampaio Correa
? – ?
Brusque
23:00
Ituano FC
? – ?
Vila Nova
23:00
Tombense FC
? – ?
Cruzeiro
BRAZIL – SERIE C: 1ST STAGE
APRIL 23
15:00
Brasil de Pelotas
? – ?
Botafogo SP
20:00
Botafogo PB
? – ?
Confianca
21:00
Atletico Cearense
? – ?
Ferroviario
23:00
Remo
? – ?
EC Sao Jose
BRAZIL – SERIE D: GROUP A1
APRIL 23
20:30
Porto Velho EC
? – ?
Humaita SC
BRAZIL – SERIE D: GROUP A2
APRIL 23
FT
Pacajus SC
1 – 0
Castanhal EC
BRAZIL – SERIE D: GROUP A4
APRIL 23
20:00
Clube Sociedade Esportiva
? – ?
EC Jacuipense
20:00
Santa Cruz
? – ?
ASA
BRAZIL – SERIE D: GROUP A5
APRIL 23
20:00
Operario FC MG
? – ?
Anapolis FC
BRAZIL – SERIE D: GROUP A6
APRIL 23
20:00
Inter de Limeira
? – ?
Pouso Alegre
20:00
Urt MG
? – ?
Nova Venecia
BRAZIL – SERIE D: GROUP A7
APRIL 23
19:00
Santo Andre
? – ?
Nova Iguacu
BRAZIL – SERIE D: GROUP A8
APRIL 23
19:00
Caxias
? – ?
Juventus SC
19:30
Marcilio Dias
? – ?
FC Cascavel
20:00
Sao Luiz
? – ?
Azuriz
BRAZIL – PAULISTA A3: 2ND STAGE: GROUP 1
APRIL 23
19:00
Comercial FC SP
? – ?
Uniao Suzano AC SP
19:00
Sao Jose EC SP
? – ?
Votuporanguense
BRAZIL – PAULISTA A3: 2ND STAGE: GROUP 2
APRIL 23
19:00
EC Noroeste SP
? – ?
Capivariano FC SP
19:00
Marilia AC SP
? – ?
EC Sao Bernardo
BRAZIL – ALAGOANO CUP: PLAYOFF
APRIL 23
23:00
Cruzeiro Arapiraca
? – ?
CS Alagoano
BRAZIL – CEARENSE: PLAY-OFF
APRIL 23
FT
Caucaia EC
0 – 0
Fortaleza
BRAZIL – GAUCHO 2: GROUP B
APRIL 23
19:00
Avenida
? – ?
Guarani MG
BULGARIA – VTORA LIGA
APRIL 23
AAW
Levski Lom
0 – 3
Marek Dupnitsa
Canc.
Neftochimic Burgas 1962
? – ?
Botev Plovdiv II
CAMEROON – ELITE 1: GROUP A
APRIL 23
14:00
Panthere FC
? – ?
RC Bafoussam
15:30
Colombe
? – ?
Young Sports Academy
16:00
Union Douala
? – ?
Les Astres
CAMEROON – ELITE 1: GROUP B
APRIL 23
14:00
Renaissance de Ngoumou
? – ?
Ofta Kribi
15:30
Avion FC
? – ?
UMS de Loum
15:30
Dragon
? – ?
Bamboutos
15:30
Fovu Club
? – ?
Yafoot
16:00
Coton Sport
? – ?
PWD Bamenda
16:00
New Star
? – ?
Eding Sport FC
CANADA – PREMIER LEAGUE
APRIL 23
FT
York United FC
2 – 0
Cavalry FC
21:00
Forge FC
? – ?
FC Edmonton
CHILE – PRIMERA DIVISIÓN
APRIL 23
FT
Everton CD
0 – 0
Palestino
17:30
Antofagasta
? – ?
Huachipato
20:00
La Serena
? – ?
Curico Unido
Postp.
Audax Italiano
? – ?
Universidad de Chile
COLOMBIA – PRIMERA A: APERTURA
APRIL 23
22:00
Bucaramanga
? – ?
Independiente Medellin
COLOMBIA – PRIMERA B: APERTURA
APRIL 23
FT
Deportes Quindio
1 – 0
Atletico FC
20:00
Orsomarso
? – ?
Bogota FC
21:00
Llaneros FC
? – ?
Leones
COLOMBIA – LIGA FEMENINA
APRIL 23
16:00
Csdc de Pereira Women
? – ?
Orsomarso Women
17:00
Independiente Santa Fe Women
? – ?
Atletico Junior Women
20:00
Fortaleza C.E.I.F Women
? – ?
Millonarios Women
21:00
CD Cortulua Women
? – ?
Tolima Women
CONGO – LIGUE 1
APRIL 23
16:00
Nico-Nicoye
? – ?
AS Kondzo
COSTA RICA – LIGA DE ASCENSO: CLAUSURA: PLAY-OFF
APRIL 23
23:00
Santa Ana
? – ?
San Jose FC
CROATIA – 1ST LEAGUE
APRIL 23
16:00
NK Istra 1961
? – ?
NK Lokomotiva
19:00
Rijeka
? – ?
Osijek
CROATIA – 2ND LEAGUE
APRIL 23
14:00
Bijelo Brdo
? – ?
Dubrava Zagreb
16:00
NK Kustosija
? – ?
HNK Orijent 1919
16:00
Opatija
? – ?
Rudes
16:00
Solin
? – ?
NK Sesvete
17:00
NK Varazdin
? – ?
Osijek B
CZECH REPUBLIC – 2ND LEAGUE
APRIL 23
09:15
Dukla Praha
? – ?
FK Varnsdorf
09:15
MFK Chrudim
? – ?
Zizkov
09:15
MFk Vyskov
? – ?
FC Zbrojovka Brno
09:15
Trinec
? – ?
Sparta Prague B
15:30
Vysocina Jihlava
? – ?
SK Prostejov
16:00
FC Vlasim
? – ?
Usti nad Labem
16:00
Opava
? – ?
Pribram
16:00
SK Lisen
? – ?
FK MAS Taborsko
CZECH REPUBLIC – 3RD LEAGUE: MSFL
APRIL 23
Canc.
Dolni Benesov
? – ?
Hlucin
15:00
SFK Vrchovina
? – ?
FC Banik Ostrava B
15:00
SK Hanacka Slavia Kromeriz
? – ?
Frydek-Mistek
CZECH REPUBLIC – CFL: GROUP A
APRIL 23
Postp.
FK Slavoj Vysehrad
? – ?
Motorlet Prague
09:15
Loko Vltavin
? – ?
FK Pribram B
09:15
SK Rakovnik
? – ?
Sokolov
CZECH REPUBLIC – CFL: GROUP B
APRIL 23
09:15
FK Zbuzany 1953
? – ?
FK Prepere
16:00
Tj Sokol Zivanice
? – ?
Usti nad Orlici
CZECH REPUBLIC – U19 LEAGUE
APRIL 23
09:30
FC Viktoria Plzen U19
? – ?
Sigma Olomouc U19
10:00
1.FK Pribram U19
? – ?
FC Hradec Kralove U19
10:00
FC Zbrojovka Brno U19
? – ?
Ceske Budejovice U19
11:15
Meteor Prague U19
? – ?
FC Banik Ostrava U19
12:00
FC Pardubice U19
? – ?
Opava U19
12:00
Sparta Prague U19
? – ?
FC Fastav Zlin U19
12:15
Slavia Prague U19
? – ?
Karvina U19
14:15
FK Mlada Boleslav U19
? – ?
1 FC Slovacko U19
CZECH REPUBLIC – WOMEN’S 1ST LEAGUE: CHAMPIONSHIP GROUP
APRIL 23
16:30
Sparta Prague Women
? – ?
Lokomotiva Brno Women
DENMARK – 2ND DIVISION: PROMOTION GROUP
APRIL 23
14:00
Hilleroed
? – ?
HIK
DENMARK – 2ND DIVISION: RELEGATION GROUP
APRIL 23
13:00
Aarhus Fremad
? – ?
FA 2000
13:00
Brabrand
? – ?
Middelfart
13:00
Skive
? – ?
Kolding IF
DENMARK – 3RD DIVISION: PROMOTION GROUP
APRIL 23
13:00
FC Roskilde
? – ?
IF Lyseng
13:00
Frem
? – ?
Naesby
DENMARK – 3RD DIVISION RELEGATION GROUP
APRIL 23
12:30
KFUM Roskilde
? – ?
Herlev
13:00
Young Boys FD
? – ?
Slagelse
DENMARK – DANMARKSSERIEN: GROUP 1
APRIL 23
12:00
Ishoej IF
? – ?
Herstedoester IC
13:00
BK Union
? – ?
Frederikssund IK
13:00
Broenshoej
? – ?
Alleroed FK
13:00
Solroed FC
? – ?
Greve
DENMARK – DANMARKSSERIEN: GROUP 2
APRIL 23
13:00
AB Taarnby
? – ?
Taarnby FF
13:00
Holbaek
? – ?
GVI
13:00
Koege Nord FC
? – ?
Skovshoved
DENMARK – DANMARKSSERIEN: GROUP 3
APRIL 23
12:00
Marienlyst
? – ?
Hedensted
13:00
Tarup-Paarup
? – ?
Oure FA
DENMARK – DANMARKSSERIEN: GROUP 4
APRIL 23
12:00
Fuglebakken KFUM Aarhus
? – ?
Noerresundby
12:00
Vejgaard
? – ?
Kjellerup
13:00
Odder IGF
? – ?
AaB II
DENMARK – WOMEN’S ELITEDIVISIONEN: CHAMPIONSHIP GROUP
APRIL 23
12:00
KoldingQ Women
? – ?
Fortuna Hjoerring Women
DENMARK – WOMEN’S ELITEDIVISIONEN: QUALIFICATION GROUP
APRIL 23
13:00
Sundby Women
? – ?
B93 Women
14:00
Odense Q Women
? – ?
AGF Women
DENMARK – WOMEN’S 1. DIVISION: QUALIFICATION GROUP
APRIL 23
11:00
Dalum/Naesby
? – ?
ASA Aarhus Women
13:00
Oesterbro IF Women
? – ?
JAI Aarhus Women
14:00
NIF HG
? – ?
Vildbjerg
ECUADOR – SERIE A: 1ST STAGE
APRIL 23
20:00
Gualaceo SC
? – ?
Orense
22:30
Deportivo Cuenca
? – ?
Nueve de Octubre
EL SALVADOR – PRIMERA DIVISION: CLAUSURA
APRIL 23
22:15
Jocoro FC
? – ?
CD Chalatenango
EL SALVADOR – PRIMERA DIVISION U20
APRIL 23
19:30
Jocoro FC U20
? – ?
CD Chalatenango U20
22:00
Santa Tecla FC U20
? – ?
CD Atletico Marte U20
ENGLAND – NATIONAL LEAGUE: NORTH
APRIL 23
15:00
Blyth Spartans
? – ?
Kidderminster Harriers
15:00
Boston United
? – ?
AFC Fylde
15:00
Chester FC
? – ?
Farsley Celtic AFC
15:00
Chorley
? – ?
Telford
15:00
Darlington
? – ?
Brackley Town
15:00
Guiseley
? – ?
Curzon
15:00
Hereford
? – ?
Bradford PA
15:00
Kettering Town
? – ?
Gateshead FC
15:00
Leamington
? – ?
Alfreton Town
15:00
Southport
? – ?
Spennymoor Town
15:00
York City
? – ?
Gloucester City
ENGLAND – NATIONAL LEAGUE: SOUTH
APRIL 23
15:00
Billericay
? – ?
Bath City
15:00
Chelmsford
? – ?
Slough Town
15:00
Chippenham Town
? – ?
Dulwich Hamlet
15:00
Dartford
? – ?
St.Albans
15:00
Dorking Wanderers
? – ?
Concord Rangers
15:00
Hampton & Richmond
? – ?
Hungerford Town
15:00
Hemel Hempstead
? – ?
Maidstone
15:00
Oxford City
? – ?
Braintree Town
15:00
Tonbridge Angels
? – ?
Ebbsfleet United
15:00
Welling United
? – ?
Havant and Waterlooville
ENGLAND – NORTHERN PREMIER LEAGUE
APRIL 23
15:00
Atherton Collieries
? – ?
Morpeth Town AFC
15:00
Bamber Bridge
? – ?
Nantwich Town
15:00
FC United of Manchester
? – ?
Hyde United
15:00
Grantham Town
? – ?
South Shields
15:00
Matlock Town
? – ?
Warrington Town
15:00
Mickleover Sports
? – ?
Lancaster City
15:00
Scarborough Athletic
? – ?
Radcliffe
15:00
Stafford Rangers
? – ?
Ashton United
15:00
Stalybridge
? – ?
Buxton
15:00
Whitby
? – ?
Gainsborough
15:00
Witton Albion
? – ?
Basford United
ENGLAND – SOUTHERN LEAGUE PREMIER: CENTRAL
APRIL 23
15:00
AFC Rushden & Diamonds
? – ?
Nuneaton Town
15:00
Alvechurch
? – ?
Royston Town
15:00
Barwell FC
? – ?
Hednesford
15:00
Biggleswade Town
? – ?
Redditch United
15:00
Hitchin Town
? – ?
Bromsgrove Sporting
15:00
Leiston
? – ?
Peterborough Sports
15:00
Needham Market
? – ?
Banbury United
15:00
Rushall Olympic
? – ?
Lowestoft Town
15:00
Stourbridge
? – ?
Coalville Town
15:00
Tamworth
? – ?
St. Ives Town
ENGLAND – SOUTHERN LEAGUE PREMIER: SOUTH
APRIL 23
15:00
Beaconsfield Town
? – ?
Truro City
15:00
Chesham United
? – ?
Wimborne Town
15:00
Hartley Wintney
? – ?
Hayes & Yeading United
15:00
Hendon
? – ?
Merthyr Town
15:00
Poole Town
? – ?
Metropolitan Police
15:00
Salisbury
? – ?
Kings Langley
15:00
Swindon Supermarine
? – ?
Tiverton
15:00
Taunton Town
? – ?
Farnborough
15:00
Walton Casuals
? – ?
Dorchester Town
15:00
Weston Super Mare
? – ?
Harrow Borough
15:00
Yate Town
? – ?
Gosport Borough
ENGLAND – ISTHMIAN LEAGUE PREMIER DIVISION
APRIL 23
15:00
Bishop’s Stortford
? – ?
Cray Wanderers
15:00
Corinthian Casuals
? – ?
Cheshunt
15:00
East Thurrock United
? – ?
Horsham
15:00
Enfield Town
? – ?
Bognor Regis Town
15:00
Haringey Borough
? – ?
Folkestone Invicta
15:00
Hornchurch
? – ?
Wingate & Finchley
15:00
Leatherhead
? – ?
Potters Bar Town
15:00
Lewes
? – ?
Bowers & Pitsea
15:00
Margate
? – ?
Kingstonian
15:00
Merstham
? – ?
Carshalton Athletic
15:00
Worthing
? – ?
Brightlingsea Regent
ENGLAND – PREMIER LEAGUE U18
APRIL 23
11:00
Arsenal U18
? – ?
Norwich City U18
11:00
Brighton & Hove Albion U18
? – ?
Aston Villa U18
11:00
Crystal Palace U18
? – ?
Reading U18
11:00
Everton U18
? – ?
Burnley U18
11:00
Leicester City U18
? – ?
Southampton U18
11:00
Nottingham Forest U18
? – ?
Stoke City U18
11:00
Sunderland U18
? – ?
Liverpool U18
11:00
West Ham United U18
? – ?
Chelsea U18
12:00
Blackburn Rovers U18
? – ?
Middlesbrough U18
12:00
Fulham U18
? – ?
Birmingham City U18
12:00
Tottenham Hotspur U18
? – ?
West Bromwich Albion U18
12:30
Manchester City U18
? – ?
Derby County U18
12:30
Manchester United U18
? – ?
Newcastle United U18
13:00
Leeds United U18
? – ?
Wolverhampton Wanderers U18
ESTONIA – MEISTRILIIGA
APRIL 23
12:30
TJK Legion
? – ?
Parnu JK Vaprus
15:00
FC Kuressaare
? – ?
Paide Linnameeskond
17:30
Nomme JK Kalju
? – ?
Narva Trans
ESTONIA – ESILIIGA
APRIL 23
10:30
Harju Jalgpallikool
? – ?
Paernu Jalgpalliklubi
10:30
Tulevik Viljandi
? – ?
FCI Levadia U21
ETHIOPIA – PREMIER LEAGUE
APRIL 23
13:00
Jimma Aba Jifar FC
? – ?
Ethiopia Bunna SC
16:00
Sidama Bunna SC
? – ?
Saint George SC
FAROE ISLANDS – 1. DEILD
APRIL 23
14:00
B71 Sandoy
? – ?
HB Torshavn II
15:00
Ki Klaksvik II
? – ?
Fuglafjoerdur
15:00
Vikingur Gota II
? – ?
TB Tvoeroyri
17:00
NSI Runavik II
? – ?
B36 Torshavn II
17:30
Undrid FF
? – ?
07 Vestur Sorvagur II
FINLAND – YKKONEN
APRIL 23
13:00
TPS
? – ?
JaePS
15:00
EIF
? – ?
PEPO Lappeenranta
15:00
KPV
? – ?
IF Gnistan
FINLAND – KAKKONEN: GROUP A
APRIL 23
13:00
KuPS Akatemia
? – ?
FC Kiffen
FINLAND – KAKKONEN: GROUP B
APRIL 23
13:00
EPS
? – ?
VJS
15:00
FC Jazz
? – ?
Tampere United
15:00
SalPa
? – ?
Ilves-Kissat
FINLAND – WOMEN’S KANSALLINEN LIIGA
APRIL 23
12:00
HPS Women
? – ?
Aaland United Women
12:00
NJS Women
? – ?
KuPS Women
12:00
ONS Women
? – ?
FC Honka Women
12:00
PK-35 Vantaa Women
? – ?
Tampereen Ilves Women
FRANCE – CHAMPIONNAT NATIONAL
APRIL 23
16:30
Sedan
? – ?
Chambly
FRANCE – CHAMPIONNAT NATIONAL 2: GROUP A
APRIL 23
17:00
C Chartres Football
? – ?
Poissy
17:00
Romorantin
? – ?
St-Pryve St-Hilaire
17:00
Rouen
? – ?
Plabennec
17:00
US Granvillaise
? – ?
Blois
17:00
Versailles
? – ?
Caen B
17:00
Vitre
? – ?
St. Malo
17:00
Voltigeurs de Chateaubriant
? – ?
Guingamp B
18:30
Vannes
? – ?
Lorient B
FRANCE – CHAMPIONNAT NATIONAL 2: GROUP B
APRIL 23
16:00
Lens B
? – ?
Gobelins
17:00
Entente SSG
? – ?
ASM Belfort
17:00
Epinal
? – ?
Beauvais
17:00
FC Fleury 91
? – ?
FCSR Haguenau
17:00
Metz B
? – ?
Reims B
17:00
Saint-Quentin
? – ?
Bobigny
17:00
Schiltigheim
? – ?
Sainte Genevieve
17:00
St Maur Lusitanos
? – ?
Auxerre B
FRANCE – CHAMPIONNAT NATIONAL 2: GROUP C
APRIL 23
15:00
Monaco B
? – ?
Aubagne
17:00
GFA Rumilly Vallières
? – ?
Etoile Frejus Saint-Raphael
17:00
Hyeres
? – ?
Marseille B
17:00
Louhans Cuiseaux
? – ?
Marignane/Gignac FC
17:00
Lyon la Duchere
? – ?
Jura Sud
17:00
Martigues
? – ?
GOAL FC
17:00
RC Grasse
? – ?
Lyon B
17:00
St. Priest
? – ?
SC Toulon
FRANCE – CHAMPIONNAT NATIONAL 2: GROUP D
APRIL 23
17:00
Angers B
? – ?
Bergerac Perigord
17:00
Angouleme
? – ?
Canet Roussillon
17:00
Bourges 18
? – ?
Montpellier B
17:00
Le Puy
? – ?
Les Herbiers
17:00
Stade Montois
? – ?
Chamalieres
17:00
Trelissac
? – ?
Nantes B
17:30
Moulins Yzeure
? – ?
US Colomiers
FRANCE – WOMEN’S DIVISION 1
APRIL 23
13:30
Saint Etienne Women
? – ?
Dijon FCO Women
GEORGIA – EROVNULI LIGA
APRIL 23
12:30
FC Samgurali Tskhaltubo
? – ?
Dila Gori
16:00
FC Gagra
? – ?
Dinamo Tbilisi
16:00
Lokomotivi Tbilisi
? – ?
Sioni Bolnisi
17:00
FC Telavi
? – ?
Saburtalo
17:00
Torpedo Kutaisi
? – ?
Dinamo Batumi
GERMANY – 3. LIGA
APRIL 23
13:00
1. FC Saarbrucken
? – ?
SC Verl
13:00
Borussia Dortmund II
? – ?
Hallescher FC
13:00
TSV Havelse
? – ?
Freiburg II
Canc.
Turkgucu Munchen
? – ?
Eintracht Braunschweig
13:00
VfL Osnabrück
? – ?
Waldhof Mannheim
13:00
Wurzburger Kickers
? – ?
FC Viktoria 1889 Berlin
GERMANY – REGIONALLIGA BAYERN
APRIL 23
13:00
Augsburg II
? – ?
FV Illertissen
13:00
Burghausen
? – ?
SC Eltersdorf
13:00
FC Schweinfurt
? – ?
Unterhaching
13:00
Greuther Furth II
? – ?
FC Memmingen
13:00
SpVgg Bayreuth
? – ?
1860 Rosenheim
13:00
TSV Aubstadt
? – ?
VfB Eichstatt
13:00
TSV Rain/Lech
? – ?
Bayern Munich II
13:00
Viktoria Aschaffenburg
? – ?
SV Schalding-Heining
13:30
1. FC Nuremberg II
? – ?
SV Heimstetten
16:00
TSV Buchbach
? – ?
FC Pipinsried
GERMANY – REGIONALLIGA NORD: PROMOTION GROUP
APRIL 23
13:00
Werder Bremen II
? – ?
Teutonia Ottensen
15:00
Delmenhorst
? – ?
VfB Lubeck
GERMANY – REGIONALLIGA NORD: RELEGATION GROUP
APRIL 23
13:00
Heider SV
? – ?
Luneburger SK Hansa
14:00
Altonaer FC 93
? – ?
HSC Hannover
GERMANY – REGIONALLIGA NORDOST
APRIL 23
12:00
Babelsberg
? – ?
Energie Cottbus
12:00
FSV Luckenwalde
? – ?
FSV Union Fuerstenwalde
12:00
Optik Rathenow
? – ?
VfB Auerbach
12:00
SV Lichtenberg 47
? – ?
Lokomotive Leipzig
GERMANY – REGIONALLIGA SÜDWEST
APRIL 23
13:00
Bahlinger SC
? – ?
Hessen Kassel
13:00
FC Giessen
? – ?
SSV Ulm 1846
13:00
Pirmasens
? – ?
FCA Walldorf
13:00
TSG Balingen
? – ?
Hoffenheim II
13:00
TSV Schott Mainz
? – ?
Mainz 05 II
13:00
TSV Steinbach Haiger
? – ?
Kickers Offenbach
GERMANY – REGIONALLIGA WEST
APRIL 23
13:00
Bonner SC
? – ?
SV Roedinghausen
13:00
Borussia Monchengladbach II
? – ?
SV Straelen
13:00
FC Cologne II
? – ?
Fortuna Cologne
13:00
FC Wegberg-Beeck
? – ?
RW Ahlen
13:00
KFC Uerdingen
? – ?
VfB Homberg
13:00
Lippstadt
? – ?
Schalke 04 II
13:00
SC Wiedenbrueck
? – ?
Fortuna Dusseldorf II
GERMANY – WOMEN’S BUNDESLIGA
APRIL 23
13:00
TSG 1899 Hoffenheim Women
? – ?
1. FFC Turbine Potsdam Women
GERMANY – WOMEN’S 2. BUNDESLIGA
APRIL 23
10:00
Eintracht Frankfurt II Women
? – ?
Bayern Munich II Women
GIBRALTAR – NATIONAL LEAGUE: CHAMPIONSHIP
APRIL 23
15:00
Bruno’s Magpies
? – ?
Lincoln Red Imps FC
GIBRALTAR – NATIONAL LEAGUE: RELEGATION
APRIL 23
17:30
Manchester 62 FC
? – ?
Lynx
GREECE – SUPER LEAGUE 2: NORTH
APRIL 23
11:00
Anagennisi Karditsas
? – ?
Olympiacos B
GREECE – SUPER LEAGUE 2: SOUTH
APRIL 23
12:30
AEK Athens B
? – ?
Kallithea
HONG KONG – PREMIER LEAGUE
APRIL 23
Canc.
Southern District RSA
? – ?
Resources Capital FC
Canc.
Lee Man FC
? – ?
Hong Kong FC
HUNGARY – NB I
APRIL 23
13:00
Kisvarda Master Good FC
? – ?
Debrecen
16:45
Zalaegerszeg
? – ?
Paksi SE
19:00
Fehervar FC
? – ?
Puskas FC Academy
HUNGARY – WOMEN’S NB I
APRIL 23
13:00
Ferencvarosi TC Women
? – ?
Puskas Akademia Felcsut
14:00
Diosgyori VTK Women
? – ?
Gyori ETO Women
15:00
MTK Hungaria FC Women
? – ?
Soroksar SC Budapest
ICELAND – CUP
APRIL 23
15:00
Hamar
? – ?
UMF Selfoss
15:00
KA Asvellir
? – ?
Haukar
15:00
KV Vesturbaer
? – ?
Grindavik
15:00
Sindri
? – ?
Kfa
15:00
Throttur Reykjavik
? – ?
HK Kopavogs
15:00
Volsungur
? – ?
Dalvik/Reynir
16:00
Vestri
? – ?
UMF Vidir
17:00
Kari
? – ?
Vikingur Olafsvik
INDIA – I-LEAGUE: CHAMPIONSHIP PLAY-OFF
APRIL 23
10:30
Neroca FC
? – ?
Rajasthan United
12:35
Gokulam FC
? – ?
Punjab FC
15:35
Sreenidi Deccan
? – ?
Mohammedan SC
IRELAND – 1ST DIVISION
APRIL 23
19:30
Longford Town
? – ?
Treaty United
IRELAND – WOMEN’S NATIONAL LEAGUE
APRIL 23
16:00
DLR Waves Women
? – ?
Shelbourne FC Women
17:00
Cork City WFC
? – ?
Peamount United Women
17:00
Treaty United WFC
? – ?
Athlone Town AFC Ladies
18:00
Bohemian FC Women
? – ?
Galway WFC
18:00
Wexford Youths Women
? – ?
Sligo Rovers Women
ISRAEL – PREMIER LEAGUE: CHAMPIONSHIP GROUP
APRIL 23
15:30
Maccabi Netanya
? – ?
Maccabi Haifa
ISRAEL – PREMIER LEAGUE: RELEGATION GROUP
APRIL 23
16:00
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
? – ?
Hapoel Haifa
16:00
Maccabi Petach Tikva
? – ?
Hapoel Nof HaGalil
18:00
Hapoel Jerusalem
? – ?
Beitar Jerusalem
ITALY – SERIE C: GROUP B
APRIL 23
16:30
Aquila Montevarchi
? – ?
Gubbio
16:30
Carrarese
? – ?
Viterbese
16:30
Lucchese
? – ?
Pistoiese
16:30
Modena
? – ?
Pontedera
16:30
Olbia
? – ?
Grosseto
16:30
Pescara
? – ?
Imolese Calcio
16:30
Robur Siena
? – ?
Cesena FC
16:30
Teramo
? – ?
AC Reggiana
16:30
Virtus Entella
? – ?
Fermana
16:30
Vis Pesaro
? – ?
Ancona-Matelica
ITALY – SERIE D: GROUP A
APRIL 23
14:00
Fossano
? – ?
ASD Calcio Chieri 1955
14:00
P.D.H.A.E.
? – ?
Asti
14:00
Sanremese
? – ?
Bra
ITALY – SERIE D: GROUP B
APRIL 23
14:00
Breno
? – ?
Real Calepina
14:00
SG City Nova
? – ?
AS Vis Nova Giussano
15:00
Calvina
? – ?
AC Leon
19:30
AC Legnano
? – ?
Arconatese
ITALY – SERIE D: GROUP C
APRIL 23
13:30
Ambrosiana
? – ?
Mestre
14:00
Adriese
? – ?
Caldiero Terme
14:00
Campodarsego
? – ?
Luparense
14:00
Cartigliano
? – ?
Cjarlins Muzane
14:00
Clodiense
? – ?
Levico Terme
14:00
Este
? – ?
Cattolica Calcio SM
14:00
San Martino Speme
? – ?
ArzignanoChiampo
ITALY – SERIE D: GROUP D
APRIL 23
14:00
Correggese
? – ?
GS Bagnolese
14:00
Mezzolara
? – ?
Prato
14:00
Progresso
? – ?
Sammaurese
ITALY – SERIE D: GROUP E
APRIL 23
14:00
ASD Cascina
? – ?
Pro Livorno 1919 Sorgenti
14:00
Rieti
? – ?
Trestina
14:00
San Donato
? – ?
Pianese
14:00
Tiferno Lerchi
? – ?
Poggibonsi
14:00
US Gavorrano
? – ?
Lornano Badesse
ITALY – CAMPIONATO PRIMAVERA 1
APRIL 23
10:00
Napoli U19
? – ?
Fiorentina U19
12:00
Torino U19
? – ?
Inter U19
14:00
AC Milan U19
? – ?
Bologna U19
ITALY – CAMPIONATO PRIMAVERA 2: GROUP A
APRIL 23
14:00
AC Reggiana U19
? – ?
Udinese U19
14:00
Brescia U19
? – ?
Vicenza U19
14:00
Como U19
? – ?
Venezia U19
14:00
Cremonese U19
? – ?
Pordenone U19
14:00
Monza U19
? – ?
Cittadella U19
14:00
Virtus Entella U19
? – ?
Parma U19
ITALY – CAMPIONATO PRIMAVERA 2: GROUP B
APRIL 23
09:30
Cesena U19
? – ?
Reggina U19
10:00
Spezia U19
? – ?
Cosenza U19
14:00
Ascoli U19
? – ?
Frosinone U19
14:00
Benevento U19
? – ?
Pisa U19
14:00
Perugia U19
? – ?
Ternana U19
14:30
Salernitana U19
? – ?
Crotone U19
ITALY – WOMEN’S SERIE A
APRIL 23
11:30
Hellas Verona Women
? – ?
Inter Women
13:30
Fiorentina Women
? – ?
Roma Women
13:30
Sampdoria Women
? – ?
Empoli Women
JAPAN – J2 LEAGUE
APRIL 23
FT
Albirex Niigata
2 – 1
V-Varen Nagasaki
FT
Montedio Yamagata
2 – 0
Omiya Ardija
FT
Tokyo Verdy
1 – 1
JEF United Chiba
FT
Vegalta Sendai
2 – 0
FC Ryukyu
FT
Ventforet Kofu
1 – 0
Machida Zelvia
28′
Mito Hollyhock
0 – 1
Renofa Yamaguchi
28′
Tochigi SC
0 – 0
Yokohama FC
JAPAN – J.LEAGUE CUP: GROUP A
APRIL 23
FT
Cerezo Osaka
0 – 0
Gamba Osaka
71′
Kashima Antlers
3 – 0
Oita Trinita
JAPAN – J.LEAGUE CUP: GROUP B
APRIL 23
FT
Sanfrecce Hiroshima
4 – 0
Tokushima Vortis
FT
Shimizu S-Pulse
0 – 1
Nagoya Grampus Eight
JAPAN – J.LEAGUE CUP: GROUP C
APRIL 23
FT
Consadole Sapporo
1 – 2
Kashiwa Reysol
70′
Sagan Tosu
2 – 0
Kyoto Sanga FC
JAPAN – J.LEAGUE CUP: GROUP D
APRIL 23
FT
Avispa Fukuoka
2 – 1
Shonan Bellmare
71′
Jubilo Iwata
1 – 1
FC Tokyo
JAPAN – WOMEN’S WE LEAGUE
APRIL 23
FT
AC Nagano Parceiro Women
2 – 3
Urawa Ladies
10:00
NTV Beleza Women
? – ?
JEF Ladies
JAPAN – WOMEN’S NADESHIKO LEAGUE
APRIL 23
Postp.
Nittaidai FC Women
? – ?
Ehime FC Ladies
JORDAN – PRO LEAGUE
APRIL 23
20:30
Al-Hussein SC
? – ?
Ramtha SC
KAZAKHSTAN – PREMIER LEAGUE
APRIL 23
10:00
Shakhter Karagandy
? – ?
Akzhaiyk Uralsk
11:00
Aktobe
? – ?
Maktaaral FC
12:00
Ordabasy Shymkent
? – ?
FC Kyzylzhar Petropavlovsk
14:00
Kairat Almaty
? – ?
FC Arys
15:00
Aksu
? – ?
Taraz
KENYA – PREMIER LEAGUE
APRIL 23
13:00
Kariobangi Sharks
? – ?
Posta Rangers
13:00
KCB
? – ?
Gor Mahia
13:00
Nairobi City Stars
? – ?
Sofapaka
KOSOVO – SUPERLEAGUE
APRIL 23
13:00
Drita
? – ?
Malisheva
13:00
Feronikeli
? – ?
Llapi
13:00
KF Ulpiana
? – ?
Ballkani
LATVIA – VIRSLIGA
APRIL 23
11:00
Riga FC
? – ?
FK Tukums 2000
14:00
FK Liepaja
? – ?
RFS
16:00
SK Super Nova
? – ?
Valmieras FC
LATVIA – 1. LIGA
APRIL 23
11:00
FK Rfs II
? – ?
Saldus SS/Leevon
12:00
FK Smiltene
? – ?
Salaspils BJSS
14:00
JDFS Alberts
? – ?
Riga FC II
17:00
Skanstes SK
? – ?
AFA Olaine
LEBANON – PREMIER LEAGUE: CHAMPIONSHIP PLAY-OFF
APRIL 23
14:00
Shabab Al Sahel
? – ?
Al-Ahed
14:00
Shabab El-Bourj
? – ?
Bourj FC
14:00
Tadamon Sour
? – ?
Al-Ansar
LITHUANIA – A LYGA
APRIL 23
11:00
FK Panevezys
? – ?
Banga Gargzdai
13:00
Dziugas Telsiai
? – ?
FA Siauliai
15:00
Hegelmann Litauen
? – ?
Zalgiris Vilnius
LITHUANIA – LFF CUP
APRIL 23
11:00
FK Silute
? – ?
FK Saned Joniskis
11:00
Pakruojo RSC
? – ?
FK Tauras
11:00
Sveikata
? – ?
BFA
12:00
Minija Kretinga
? – ?
Dainava Alytus
14:00
FK Transinvest
? – ?
FSK Radviliskis
14:00
FK Trivartis
? – ?
FK Venta Kursenai
15:00
FK Kazlu Ruda
? – ?
Babrungas
15:00
FK Sendvaris
? – ?
FK Sturmas
MALAYSIA – SUPER LEAGUE
APRIL 23
15:00
Pahang
? – ?
Pulau Pinang
15:00
Petaling Jaya City FC
? – ?
Sarawak United
MALAYSIA – PREMIER LEAGUE
APRIL 23
14:15
Kuching FA
? – ?
FAM-MSN
15:00
Perak
? – ?
Johor Darul Ta’zim II
15:00
UiTM
? – ?
Kelantan United
MALTA – PREMIER LEAGUE: CHAMPIONSHIP GROUP
APRIL 23
15:00
Birkirkara
? – ?
Floriana
MALTA – PREMIER LEAGUE: RELEGATION GROUP
APRIL 23
14:00
Balzan FC
? – ?
Valletta
17:15
Sliema Wanderers
? – ?
Sirens FC
MALTA – CHALLENGE LEAGUE: CHAMPIONSHIP FINAL
APRIL 23
14:00
Pembroke Athleta F.C.
? – ?
Zebbug Rangers
MEXICO – LIGA MX: CLAUSURA
APRIL 23
FT
Puebla
0 – 1
Necaxa
FT
FC Juarez
0 – 2
Mazatlan FC
23:00
Pachuca
? – ?
Monterrey
MEXICO – LIGA PREMIER: SERIE A CLAUSURA: FINAL STAGE
APRIL 23
22:30
Tritones Vallarta
? – ?
Yalmakan
23:30
Mazorqueros FC
? – ?
Escorpiones
MEXICO – LIGA PREMIER: SERIE B CLAUSURA
APRIL 23
FT
Calor de San Pedro
3 – 0
Ciervos
22:00
Huracanes Izcalli
? – ?
Alebrijes Oaxaca II
MEXICO – WOMEN’S LIGA MX: CLAUSURA
APRIL 23
18:00
Atlas Women
? – ?
CD Guadalajara Chivas Women
18:00
Pumas UNAM Women
? – ?
Atletico de San Luis Women
MEXICO – LIGA MX U20: CLAUSURA
APRIL 23
15:00
Chivas Guadalajara U20
? – ?
Pumas Unam U20
15:00
Tigres U20
? – ?
America Mexico U20
15:30
Pachuca U20
? – ?
Monterrey U20
MOLDOVA – DIVISION A
APRIL 23
14:00
Dacia-2 Buiucani
? – ?
CS Drochia
14:00
FC Iskra Stali Ribnita
? – ?
Fcm Ungheni
14:00
Sporting Trestieni
? – ?
FC Victoria
MONTENEGRO – 2. CFL
APRIL 23
15:00
FK Bokelj
? – ?
Kom
15:00
Grbalj Radanovici
? – ?
FK Cetinje
15:00
Igalo
? – ?
FK Arsenal Tivat
15:00
Jedinstvo BP
? – ?
Berane
15:00
OFK Mladost Donja Gorica
? – ?
OFK Titograd
MOROCCO – BOTOLA PRO
APRIL 23
23:00
Chabab Mohammedia
? – ?
Olympic Club de Safi
23:00
Youssoufia Berrechid
? – ?
Hassania Agadir
MOROCCO – BOTOLA PRO 2
APRIL 23
23:00
IZK
? – ?
Raja Beni Mellal
23:00
Racing de Casablanca
? – ?
Chabab Atlas Khenifra
23:00
Renaissance Club Zemamra
? – ?
Tihad Casablanca
23:00
Union Touarga Sport
? – ?
USM Oujda
23:00
Wydad Fes
? – ?
MAT Tetouan
NETHERLANDS – TWEEDE DIVISIE
APRIL 23
13:00
TEC
? – ?
Spakenburg
13:30
GVVV Veenendaal
? – ?
SVV Scheveningen
13:30
Noordwijk
? – ?
Katwijk
14:00
ASWH
? – ?
Jong Sparta Rotterdam
14:00
IJsselmeervogels
? – ?
Kozakken Boys
14:00
Jong FC Volendam
? – ?
HHC
14:00
Quick Boys
? – ?
Koninklijke HFC
14:30
AFC
? – ?
Rijnsburgse Boys
17:00
De Treffers
? – ?
Excelsior Maassluis
NETHERLANDS – U21 DIVISIE 1: SPRING
APRIL 23
13:45
NAC Breda U21
? – ?
Feyenoord U21
14:00
ADO Den Haag U21
? – ?
PEC Zwolle U21
14:00
FC Groningen U21
? – ?
HIFK Helsinki II
15:00
Almere City FC U21
? – ?
NEC Nijmegen U21
NEW ZEALAND – CENTRAL LEAGUE
APRIL 23
FT
Wellington United AFC
1 – 1
Western Suburbs FC
FT
FC Petone
1 – 2
Waterside Karori
FT
North Wellington AFC
1 – 3
Miramar Rangers
FT
Wellington Olympic
3 – 0
Napier City Rovers AFC
NEW ZEALAND – NORTHERN LEAGUE
APRIL 23
FT
Auckland United FC
2 – 1
Hamilton Wanderers
FT
Bay Olympic
0 – 4
Auckland City FC
FT
Birkenhead United AFC
4 – 0
Eastern Suburbs
FT
Manukau United FC
0 – 1
Western Springs AFC
FT
North Shore United AFC
1 – 3
Takapuna AFC
FT
Waiheke Utd AFC
1 – 6
Melville United AFC
NEW ZEALAND – SOUTHERN LEAGUE
APRIL 23
01:00
Selwyn United FC
? – ?
Mosgiel AFC
FT
Nomads United AFC
0 – 8
Christchurch United FC
NORTHERN IRELAND – PREMIERSHIP: CHAMPIONSHIP GROUP
APRIL 23
15:00
Coleraine
? – ?
Glentoran
17:30
Crusaders
? – ?
Cliftonville
17:30
Linfield
? – ?
Larne
NORTHERN IRELAND – PREMIERSHIP: RELEGATION GROUP
APRIL 23
15:00
Ballymena United
? – ?
Carrick Rangers
15:00
Dungannon Swifts
? – ?
Warrenpoint Town
15:00
Glenavon
? – ?
Portadown
NORTHERN IRELAND – CHAMPIONSHIP: PROMOTION GROUP
APRIL 23
15:00
Ballinamallard United
? – ?
Newry City AFC
15:00
Harland & Wolff Welders F.C.
? – ?
Annagh United
15:00
Loughgall
? – ?
Dergview FC
NORTHERN IRELAND – CHAMPIONSHIP: RELEGATION GROUP
APRIL 23
15:00
Dundela
? – ?
Institute
15:00
Knockbreda
? – ?
Ards
15:00
Queen’s University
? – ?
Ballyclare Comrades
NORTH MACEDONIA – 1ST LEAGUE
APRIL 23
15:00
FK Struga
? – ?
Pelister
15:00
GFK Tikves Kavadarci
? – ?
FK Borec
15:00
KF Shkendija
? – ?
FK Makedonija Gjorče Petrov
15:00
Shkupi
? – ?
Renova
NORTH MACEDONIA – 2ND LEAGUE: EAST
APRIL 23
15:00
Belasica
? – ?
FK Pehchevo
15:00
Bratstvo 07
? – ?
FK Detonit Junior
15:00
FK Sasa
? – ?
Pobeda
15:00
Lokomotiva Gradsko
? – ?
Kozhuf Gevgjelija
15:00
Osogovo
? – ?
FK Sloga 1934 Vinica
NORTH MACEDONIA – 2ND LEAGUE: WEST
APRIL 23
15:00
FK Labunishta
? – ?
Voska Sport
15:00
FK Vardar Skopje
? – ?
KF Besa Doberdoll
15:00
Kadino
? – ?
Korab
15:00
KF Gostivari
? – ?
FK Sileks
15:00
Veleshta
? – ?
Ohrid
NORWAY – 2. DIVISION: GROUP 1
APRIL 23
12:00
Oern-Horten
? – ?
Egersund
14:00
Oeygarden FK
? – ?
Vard Haugesund
15:00
Flekkeroey
? – ?
Kvik Halden
NORWAY – 2. DIVISION: GROUP 2
APRIL 23
12:00
Brattvaag
? – ?
Levanger
13:00
Gjoevik-Lyn
? – ?
Traeff
15:00
Baerum
? – ?
Eidsvold TF
15:00
Kjelsaas
? – ?
Frigg
NORWAY – 3. DIVISION: GROUP 1
APRIL 23
12:00
IL Sandviken
? – ?
Lokomotiv Oslo FK
13:00
Oppsal
? – ?
Grei
14:30
Ready
? – ?
Froeya FK
15:00
Nordstrand
? – ?
FK Fyllingsdalen
NORWAY – 3. DIVISION: GROUP 2
APRIL 23
12:00
Lillehammer FK
? – ?
Spjelkavik
14:00
Foerde
? – ?
Hoedd 2
15:00
Hoenefoss
? – ?
Elverum
NORWAY – 3. DIVISION: GROUP 3
APRIL 23
13:00
Djerv 1919
? – ?
Sandnes 2
14:00
Bremnes
? – ?
Viking 2
14:00
Brodd
? – ?
Fana
14:00
Lysekloster
? – ?
Aakra
14:00
Sola
? – ?
Bjarg
NORWAY – 3. DIVISION: GROUP 4
APRIL 23
14:00
Halsen
? – ?
Mandalskameratene
14:00
Randesund
? – ?
Eik-Toensberg
16:00
Express
? – ?
Fram Larvik
NORWAY – 3. DIVISION: GROUP 5
APRIL 23
13:00
Steinkjer
? – ?
Nardo
15:00
Orkla
? – ?
Trygg/Lade
16:00
Tiller IL
? – ?
Kolstad
NORWAY – WOMEN’S TOPPSERIEN
APRIL 23
14:00
Vaalerenga Women
? – ?
Kolbotn Women
PANAMA – LPF APERTURA: EAST
APRIL 23
FT
Alianza FC
0 – 1
Tauro FC
FT
CD Plaza Amador
1 – 1
AF Sporting San Miguelito
22:00
CD Arabe Unido
? – ?
Costa Del Este FC
PANAMA – LPF: APERTURA: WEST
APRIL 23
FT
Veraguas FC
2 – 2
Herrera FC
PARAGUAY – DIVISION PROFESIONAL: APERTURA
APRIL 23
22:30
Libertad
? – ?
12 de Octubre
PARAGUAY – DIVISION INTERMEDIA
APRIL 23
15:00
Guarani de Trinidad
? – ?
Sportivo San Lorenzo
15:00
Sportivo Iteno
? – ?
Atyra FC
PERU – LIGA 1: APERTURA
APRIL 23
FT
Cienciano
0 – 1
Sporting Cristal
21:30
Academia Cantolao
? – ?
Alianza Lima
PERU – LIGA 2: APERTURA
APRIL 23
19:00
Deportivo Coopsol
? – ?
Union Huaral
21:00
Pirata FC
? – ?
Union Comercio
POLAND – EKSTRAKLASA
APRIL 23
14:00
Slask Wroclaw
? – ?
Termalica Nieciecza
16:30
Piast Gliwice
? – ?
Jagiellonia Bialystok
19:00
Lechia Gdansk
? – ?
Warta Poznan
POLAND – I LIGA
APRIL 23
11:40
Korona Kielce
? – ?
Arka Gdynia
14:00
GKS Jastrzebie
? – ?
Widzew Lodz
17:00
Puszcza Niepolomice
? – ?
Polkowice
19:30
Miedz Legnica
? – ?
Sandecja Nowy Sacz
POLAND – II LIGA
APRIL 23
12:00
Lech Poznan ll
? – ?
Pogon Grodzisk Mazowiecki
15:00
Hutnik Krakow
? – ?
Sokol Ostroda
16:00
Motor Lublin
? – ?
KKS 1925 Kalisz
16:00
Pogon Siedlce
? – ?
Wigry Suwalki
AAW
GKS Belchatow
0 – 3
Chojniczanka Chojnice
17:20
Ruch Chorzow
? – ?
Radunia Stezyca
POLAND – III LIGA: GROUP 1
APRIL 23
10:00
LKS Lodz II
? – ?
Mamry Gizycko
11:00
GKS Wikielec
? – ?
Pilica Bialobrzegi
14:00
Jagiellonia II Bialystok
? – ?
KS Ursus Warszawa
15:00
KS Blonianka Blonie
? – ?
TS Sokol Aleksandrow Lodzki
15:00
Polonia Warszawa
? – ?
MKS Kutno
15:00
Skierniewice
? – ?
Lechia Tomaszow Mazowiecki
16:00
KS Legionovia Legionowo
? – ?
Legia Warszawa II
16:00
Mlks Wissa Szczuczyn
? – ?
Mlks Znicz Biala Piska
POLAND – III LIGA: GROUP 2
APRIL 23
11:00
SKS Baltyk Gdynia
? – ?
Pogon Nowe Skalmierzyce
11:00
Zawisza Bydgoszcz
? – ?
Elana Torun
12:00
ZKS Kluczevia Stargard
? – ?
Baltyk Koszalin
13:00
MKP Kotwica Kolobrzeg
? – ?
Unia Janikowo
15:00
KS Stolem Gniewino
? – ?
Kp Starogard Gdansk
15:00
Sokol Kleczew
? – ?
Pogon II Szczecin
15:00
Swit Skolwin
? – ?
Polonia Sroda
16:00
JKS Jarota Jarocin
? – ?
Blekitni Stargard
16:00
Olimpia Grudziadz
? – ?
GKS Przodkowo
POLAND – III LIGA: GROUP 3
APRIL 23
12:00
Zaglebie II Lubin
? – ?
KS Polonia Bytom SA
13:00
Gornik Zabrze II
? – ?
Warta Gorzow Wielkopolski
14:30
MKP Carina Gubin
? – ?
LKS Goczalkowice-Zdroj
15:00
Gwarek Tarnowskie Gory
? – ?
MKS Kluczbork
15:00
Pniowek Pawlowice Slaskie
? – ?
MKS Piast Zmigrod
15:00
Rekord Bielsko-Biala
? – ?
Foto-Higiena Gac
15:00
Stal Brzeg
? – ?
MKS Odra Wodzislaw Slaski
16:00
Karkonosze Jelenia Gora
? – ?
Miedz Legnica II
16:00
Lechia Zielona Gora
? – ?
Sleza Wroclaw
POLAND – III LIGA: GROUP 4
APRIL 23
13:00
ZKS Unia Tarnow
? – ?
Sokol Sieniawa
15:00
KSZO Ostrowiec
? – ?
MKS Czarni Polaniec
16:00
Avia Swidnik
? – ?
Orleta Radzyn Podlaski
16:00
KS Korona Rzeszow
? – ?
Siarka Tarnobrzeg
16:00
MKS Podlasie Biala Podlaska
? – ?
Chelmianka Chelm
16:00
Podhale Nowy Targ
? – ?
Wisloka Debica
POLAND – CLJ U18
APRIL 23
11:00
MKS Cracovia U18
? – ?
Stal Rzeszow U18
11:00
MKS Pogon Szczecin U18
? – ?
Rakow Czestochowa U18
11:00
Warta Poznan U18
? – ?
Gwarek Zabrze U18
14:00
Uks Sms Lodz U18
? – ?
Jagiellonia Bialystok Ssa U18
POLAND – WOMEN’S EKSTRALIGA
APRIL 23
12:00
GKS Katowice Women
? – ?
AZS Wroclaw Women
12:00
Gornik Leczna Women
? – ?
Tarnovia Tarnow
PORTUGAL – LIGA PORTUGAL 2
APRIL 23
11:00
Casa Pia
? – ?
CF Estrela
14:00
Chaves
? – ?
Academica
PORTUGAL – LIGA 3: PROMOTION GROUP B
APRIL 23
19:30
Braga B
? – ?
Vitoria FC Sad
PORTUGAL – LIGA 3: RELEGATION GROUP A
APRIL 23
15:00
AD Fafe
? – ?
Canelas 2010
15:00
Lusitania Lourosa
? – ?
Anadia
PORTUGAL – LIGA 3: RELEGATION GROUP C
APRIL 23
11:00
Santarem
? – ?
Cova da Piedade
15:00
Amora FC
? – ?
Caldas
PORTUGAL – U19 CHAMPIONSHIP: CHAMPIONSHIP ROUND
APRIL 23
16:00
Rio Ave FC U19
? – ?
FC Alverca U19
16:00
Vitoria Guimaraes U19
? – ?
SC Braga U19
17:00
Sporting CP U19
? – ?
FC Porto U19
PORTUGAL – U19 CHAMPIONSHIP: RELEGATION: NORTH
APRIL 23
16:00
CD Feirense U19
? – ?
Gil Vicente U19
16:00
CD Tondela U19
? – ?
FC Famalicao U19
16:00
Leixoes SC U19
? – ?
Vizela U19
16:00
Pacos F. U19
? – ?
UD Oliveirense
PORTUGAL – U19 CHAMPIONSHIP: RELEGATION: SOUTH
APRIL 23
16:00
Amora FC U19
? – ?
Vitoria Setubal U19
16:00
OS Belenenses U19
? – ?
Academica Coimbra U19
16:00
SG Sacavenense U19
? – ?
CD Nacional Madeira U19
16:00
Vilafranquense U19
? – ?
Uniao de Leiria U19
PORTUGAL – WOMEN’S CAMPEONATO NACIONAL: CHAMPIONSHIP ROUND
APRIL 23
15:00
SL Benfica Women
? – ?
Clube de Albergaria Women
QATAR – QFA CUP: GROUP A
APRIL 23
20:00
AL Bidda SC
? – ?
Al-Sailiya
20:00
Al-Shahaniya
? – ?
AL Waab
20:00
Al-Wakra
? – ?
Al-Shamal
REPUBLIC OF KOREA – K-LEAGUE 2
APRIL 23
31′
Gwangju FC
1 – 0
Bucheon FC 1995
10:30
Gyeongnam FC
? – ?
Seoul E-Land FC
REPUBLIC OF KOREA – K3 LEAGUE
APRIL 23
FT
Busan Transport Corp
2 – 1
Siheung Citizen FC
FT
Pocheon Citizens FC
1 – 1
Hwaseong
73′
Changwon City
0 – 0
Daejeon Korail
72′
Gangneung City
0 – 0
Cheongju FC
73′
Gimhae
0 – 1
Dangjin Citizen
72′
Paju Citizens
0 – 1
Yangju Citizens
11:00
Ulsan Citizen FC
? – ?
Gyeongju H & N
ROMANIA – LIGA 1: RELEGATION GROUP
APRIL 23
11:30
UTA Arad
? – ?
Chindia Targoviste
19:00
Rapid Bucuresti
? – ?
Sepsi OSK
ROMANIA – LIGA II: PROMOTION GROUP
APRIL 23
14:00
Steaua Bucuresti
? – ?
Concordia Chiajna
RWANDA – NATIONAL FOOTBALL LEAGUE
APRIL 23
14:00
Etincelles
? – ?
Police FC Rwanda
14:00
Musanze
? – ?
Gicumbi FC
14:00
Rayon Sports FC
? – ?
AS Kigali
15:00
Etoile de Lest
? – ?
Bugesera FC
SCOTLAND – HIGHLAND LEAGUE
APRIL 23
14:00
Rothes
? – ?
Keith
SCOTLAND – LOWLAND LEAGUE
APRIL 23
15:00
Rangers B
? – ?
Dalbeattie Star
SENEGAL – PREMIER LEAGUE
APRIL 23
17:30
US Goree
? – ?
Mbour Petite Cote
18:00
AS Douanes
? – ?
Generation Foot
18:00
ASC Diambars
? – ?
Diaraf
18:00
Teungueth FC
? – ?
Guediawaye FC
SLOVAKIA – SUPER LIGA: CHAMPIONSHIP GROUP
APRIL 23
17:00
Zilina
? – ?
SKF Sered
SLOVAKIA – SUPER LIGA: RELEGATION GROUP
APRIL 23
17:00
Liptovsky Mikulas
? – ?
FK Pohronie
17:00
Zemplin Michalovce
? – ?
FK Senica
17:00
Zlate Moravce
? – ?
Trencin
SLOVAKIA – 2. LIGA
APRIL 23
09:30
Slovan Bratislava B
? – ?
Humenne
15:30
Dubnica
? – ?
Skalica
15:30
Komarno
? – ?
FC STK 1914 Samorin
15:30
Partizan Bardejov
? – ?
FC Rohoznik
15:30
Puchov
? – ?
Namestovo
15:30
Slavoj Trebisov
? – ?
Zeleziarne Podbrezova
SLOVAKIA – U19 LEAGUE
APRIL 23
10:00
FC Kosice
? – ?
MFk Dukla Banska Bystrica U19
10:00
FC Petrzalka U19
? – ?
Zemplin Michalovce U19
10:00
FK Poprad U19
? – ?
Spartak Trnava U19
10:00
Ruzomberok U19
? – ?
Nitra U19
10:00
Zilina U19
? – ?
DAC 1904 Dunajska Streda U19
SLOVAKIA – WOMEN’S FIRST LEAGUE: CHAMPIONSHIP GROUP
APRIL 23
09:00
MFK Ruzomberok Women
? – ?
Nove Zamky Women
09:00
Skf Zilina Women
? – ?
SK Slovan Bratislava Women
SLOVAKIA – WOMEN’S FIRST LEAGUE: RELEGATION GROUP
APRIL 23
09:00
AS Trencin Women
? – ?
Slc Banska Bystrica Women
SLOVENIA – PRVA LIGA
APRIL 23
16:30
Tabor
? – ?
Maribor
19:15
Radomlje
? – ?
Mura
SLOVENIA – 2. SNL
APRIL 23
16:00
Drava Ptuj
? – ?
Fuzinar
16:00
NK Dob
? – ?
ND Ilirija Ljubljana
16:00
NK Krsko
? – ?
ND Triglav
16:00
Rudar Velenje
? – ?
ND Bilje
SOUTH AFRICA – PREMIER LEAGUE
APRIL 23
14:00
Lamontville Golden Arrows
? – ?
Sekhukhune United
14:00
TS Galaxy
? – ?
Maritzburg United
16:00
Stellenbosch FC
? – ?
Kaizer Chiefs
18:30
Marumo Gallants
? – ?
SuperSport United
SOUTH AFRICA – 1ST DIVISION
APRIL 23
14:00
Free State Stars
? – ?
Black Leopards
14:00
Polokwane City
? – ?
Platinum City Rovers
14:00
Pretoria Callies
? – ?
Cape Town All Stars
14:00
Richards Bay
? – ?
Hungry Lions FC
14:00
Venda
? – ?
TS Sporting
SPAIN – PRIMERA DIVISION RFEF: GROUP 1
APRIL 23
16:00
Celta Vigo B
? – ?
CD Calahorra
16:00
Logrones
? – ?
Racing de Ferrol
18:00
Rayo Majadahonda
? – ?
Racing Santander
18:00
Zamora
? – ?
Tudelano
SPAIN – PRIMERA DIVISION RFEF: GROUP 2
APRIL 23
16:00
UD Cornella
? – ?
Villarreal B
16:00
UE Costa Brava
? – ?
Alcoyano
18:00
Linares Deportivo
? – ?
Castellon
18:30
Barcelona B
? – ?
Atletico Sanluqueno CF
SPAIN – SEGUNDA DIVISION RFEF: GROUP 1
APRIL 23
16:00
Leganes B
? – ?
Navalcarnero
18:00
CD Cristo Atletico
? – ?
UD Llanera
SPAIN – SEGUNDA DIVISION RFEF: GROUP 2
APRIL 23
16:00
U. Mutilvera
? – ?
Rayo Cantabria
17:00
CD Laredo
? – ?
CD Ardoi
17:00
Naxara CD
? – ?
Arenas Getxo
17:00
San Juan
? – ?
Burgos Promesas
17:00
SD Gernika
? – ?
Osasuna B
SPAIN – SEGUNDA DIVISION RFEF: GROUP 3
APRIL 23
17:00
Numancia
? – ?
SD Tarazona
SPAIN – TERCERA RFEF: GROUP 3
APRIL 23
16:00
Castro FC
? – ?
RS Gimnastica
16:00
CD Guarnizo
? – ?
Selaya FC
16:00
UC Cartes
? – ?
SD Noja
16:30
SD Barreda Balompie
? – ?
UD Samano
17:00
UM Escobedo
? – ?
CF Vimenor
SWEDEN – SUPERETTAN
APRIL 23
12:00
Oestersunds FK
? – ?
Dalkurd
14:00
Joenkoepings Soedra
? – ?
Trelleborgs FF
14:00
Utsiktens BK
? – ?
AFC Eskilstuna
SWEDEN – DIVISION 1: NORTH
APRIL 23
12:00
Orebro Syrianska
? – ?
Hammarby TFF
12:00
Umeaa
? – ?
Gefle
15:00
Sandvikens IF
? – ?
Vasalunds
15:00
Taby FK
? – ?
BK Forward
SWEDEN – DIVISION 1: SOUTH
APRIL 23
12:00
Lindome GIF
? – ?
IK Oddevold
15:00
Lunds BK
? – ?
FC Trollhaettan
15:00
Qviding FIF
? – ?
Oskarshamns AIK
15:00
Vaenersborgs IF
? – ?
Torns IF
SWEDEN – DIVISION 2: NORRLAND
APRIL 23
11:00
Kiruna FF
? – ?
IFK Oestersund
11:00
Sund IF
? – ?
Bergnaesets AIK
12:00
Ytterhogdals IK
? – ?
IFK Luleaa
13:00
Skellefteaa
? – ?
Aelgarna-Haernoesand IF
13:00
Storfors AIK
? – ?
Friska Viljor
14:00
Umeaa FC Akademi
? – ?
Bodens BK
SWEDEN – DIVISION 2: NORRA GOETALAND
APRIL 23
11:30
Vaenersborgs FK
? – ?
Stenungsunds IF
13:00
IK Gauthiod
? – ?
Ahlafors IF
13:00
Nordvaermland FF
? – ?
Lidkoepings FK
14:00
Herrestads AIF
? – ?
Karlslunds IF HFK
14:00
Yxhults IK
? – ?
Angered BK
SWEDEN – DIVISION 2: NORRA SVEALAND
APRIL 23
13:00
Hudiksvalls
? – ?
Skiljebo SK
13:00
IFK Uppsala
? – ?
Kvarnsvedens IK
14:00
Forsbacka IK
? – ?
FC Jaerfaella
15:00
IFK Stocksund
? – ?
Sandvikens AIK FK
SWEDEN – DIVISION 2: SOEDRA GOETALAND
APRIL 23
13:00
Asarums IF FK
? – ?
IFK Haessleholm
13:00
Esloevs
? – ?
IFK Berga
13:00
FC Rosengaard
? – ?
Hoegsby IK
13:00
Nosaby IF
? – ?
FBK Balkan
SWEDEN – DIVISION 2: SOEDRA SVEALAND
APRIL 23
13:00
IFK Eskilstuna
? – ?
Arameiska-Syrianska IF
13:00
Trosa-Vagnhaerad SK
? – ?
Enskede IK
15:00
Smedby AIS
? – ?
Huddinge IF
15:30
IFK Lidingoe
? – ?
Karlbergs BK
SWEDEN – DIVISION 2: VAESTRA GOETALAND
APRIL 23
13:00
Eskilsminne IF
? – ?
Hittarps IK
13:30
Saevedalens IF
? – ?
Husqvarna FF
15:00
BK Astrio
? – ?
Ullareds IK
SWEDEN – U19 ALLSVENSKAN
APRIL 23
11:00
Helsingborgs U19
? – ?
AIK Solna U19
11:00
Norrkoping U19
? – ?
Sirius U19
12:30
Malmo FF U19
? – ?
Oesters IF U19
13:00
BK Hacken U19
? – ?
Hammarby IF U19
13:30
Halmstad U19
? – ?
Elfsborg U19
13:30
IFK Goeteborg U19
? – ?
Djurgarden U19
SWITZERLAND – CHALLENGE LEAGUE
APRIL 23
17:00
Aarau
? – ?
Kriens
17:00
FC Stade Lausanne-Ouchy
? – ?
Thun
SWITZERLAND – PROMOTION LEAGUE
APRIL 23
15:00
Basel II
? – ?
SC YF Juventus Zuerich
15:00
Bellinzona
? – ?
Stade Nyonnais
15:00
Biel/Bienne
? – ?
Cham
15:00
Chiasso
? – ?
Black Stars
15:00
Etoile Carouge
? – ?
Breitenrain
15:00
FC Zuerich II
? – ?
FC Rapperswil-Jona
15:00
Sion II
? – ?
SC Bruehl
15:00
Young Boys II
? – ?
Bavois
SWITZERLAND – 1. LIGA: GROUP 1
APRIL 23
15:00
La Chaux-de-Fonds
? – ?
Martigny
16:00
Echallens
? – ?
FC La Sarraz Eclepens
16:00
FC Monthey
? – ?
Meyrin
16:00
Lancy FC
? – ?
Chenois
16:00
Naters
? – ?
Bulle
16:00
Terre Sainte
? – ?
Thun II
16:30
Vevey
? – ?
Team Vaud U21
SWITZERLAND – 1. LIGA: GROUP 2
APRIL 23
15:00
Grasshopper II
? – ?
Wohlen
15:00
Hongg
? – ?
FC Bassecourt
15:00
Zug
? – ?
Solothurn
15:30
Luzern II
? – ?
Buochs
SWITZERLAND – 1. LIGA: GROUP 3
APRIL 23
13:00
St. Gallen II
? – ?
FC Uzwil
15:00
Baden
? – ?
Eschen/Mauren
15:00
FC Gossau
? – ?
FC Thalwil
15:00
FC Wettswil-Bonstetten
? – ?
Linth
15:00
Paradiso
? – ?
Tuggen
15:00
Winterthur II
? – ?
Lugano II
16:00
FC Freienbach
? – ?
FC Balzers
TANZANIA – PREMIER LEAGUE
APRIL 23
14:00
Geita Gold FC
? – ?
Kinondoni MC
17:00
Dodoma Jiji FC
? – ?
Mbeya City
17:00
Young Africans
? – ?
Namungo FC
THAILAND – THAI LEAGUE
APRIL 23
11:30
Police Tero FC
? – ?
Prachuap FC
12:00
Chonburi
? – ?
Nakhon Ratchasima FC
12:00
Nong Bua Pitchaya FC
? – ?
Ratchaburi FC
THAILAND – THAI LEAGUE 2
APRIL 23
11:00
Phrae United
? – ?
Nakhon Pathom
12:00
Chiangmai FC
? – ?
Udon Thani FC
12:00
Trat FC
? – ?
Lampang FC
13:00
Khonkaen FC
? – ?
Kasetsart
13:00
Muangkan United
? – ?
Siam Navy FC
UKRAINE – PREMIER LEAGUE
APRIL 23
Postp.
Desna
? – ?
FC Minaj
Canc.
Desna
? – ?
Olimpik Donetsk
Postp.
Dynamo Kyiv
? – ?
FC Lviv
Postp.
FC Kolos Kovalivka
? – ?
SC Dnipro-1
Postp.
Metalist 1925
? – ?
Mariupol
Postp.
Rukh Lviv
? – ?
Inhulets Petrove
Postp.
Veres Rivne
? – ?
Chornomorets Odessa
Postp.
Vorskla
? – ?
Oleksandriya
Postp.
Zorya
? – ?
Shakhtar Donetsk
UKRAINE – 1ST DIVISION
APRIL 23
Postp.
Ahrobiznes Volochysk
? – ?
Alians
Postp.
FC Avanhard Kramatorsk
? – ?
VPK-Ahro Shevchenkivka
Postp.
FC Hirnyk-Sport
? – ?
FC Prykarpattia 1981
Postp.
FC Kremin Kremenchuk
? – ?
FC Uzhhorod
Canc.
FC Minaj
? – ?
FC Podillya Khmelnytskyi
Postp.
Kryvbas
? – ?
FC Obolon Kiev
Canc.
MFK Mykolaiv
? – ?
FC Uzhhorod
Postp.
Nyva Ternopil
? – ?
Metalist Kharkiv
Postp.
Olimpik Donetsk
? – ?
FC Podillya Khmelnytskyi
Postp.
Polissya Zhytomyr
? – ?
Volyn
UNITED ARAB EMIRATES – PRO LEAGUE
APRIL 23
19:00
Ajman
? – ?
Khorfakkan
19:00
Al-Wasl
? – ?
Emirates Club
UNITED ARAB EMIRATES – DIVISION 1
APRIL 23
19:00
Al Fujairah
? – ?
Dibba Al-Hisn
19:00
AL Tawon SC
? – ?
Al Bataeh
19:00
Al-Hamriyah
? – ?
Hatta
19:00
Al-Thaid
? – ?
City Football Club
19:00
Dibba
? – ?
Al Arabi
19:00
Masafi
? – ?
Gulf FC
19:00
Masfoot Sports Club
? – ?
AL Jazira AL Hamra
URUGUAY – PRIMERA DIVISIÓN: APERTURA
APRIL 23
FT
Cerro Largo
0 – 2
Nacional
17:30
Montevideo Wanderers
? – ?
Liverpool FC
20:00
River Plate
? – ?
Danubio
23:00
Montevideo City Torque
? – ?
Club Atletico Penarol
USA – USL CHAMPIONSHIP
APRIL 23
18:00
New York Red Bulls II
? – ?
Tampa Bay Rowdies
22:00
Charleston Battery
? – ?
Louisville City FC
USA – MLS NEXT PRO
APRIL 23
18:00
FC Cincinnati 2
? – ?
Inter Miami CF II
22:30
North Texas SC
? – ?
Houston Dynamo 2
USA – NISA
APRIL 23
20:00
Flower City Union
? – ?
Maryland Bobcats FC
USA – WOMEN’S NWSL CHALLENGE CUP: EAST
APRIL 23
18:00
North Carolina Courage Women
? – ?
Washington Spirit
VENEZUELA – PRIMERA DIVISIÓN
APRIL 23
FT
Zamora FC
0 – 1
Metropolitanos FC
22:15
Monagas SC
? – ?
Universidad Central
VENEZUELA – SEGUNDA DIVISIÓN: CENTRAL-ORIENTAL
APRIL 23
20:00
Deportivo Nueva Esparta
? – ?
Libertador FC
20:30
Deportivo Petare
? – ?
Dinamo de Puerto La Cruz
20:30
Yaracuyanos FC
? – ?
Academia Anzoategui
22:00
Angostura FC
? – ?
Fundacion AIFI
VENEZUELA – SEGUNDA DIVISIÓN: OCCIDENTAL
APRIL 23
21:00
Trujillanos FC
? – ?
Rayo Zuliano
21:00
Urena SC
? – ?
TFC Maracaibo
WALES – CYMRU PREMIER: CHAMPIONSHIP GROUP
APRIL 23
12:45
Bala Town
? – ?
Penybont
12:45
Flint Town United
? – ?
Newtown
12:45
TNS
? – ?
Caernarfon
WALES – CYMRU PREMIER: RELEGATION GROUP
APRIL 23
12:45
Aberystwyth
? – ?
Connah’s Quay
12:45
Cefn Druids AFC
? – ?
Barry Town
12:45
Haverfordwest
? – ?
Cardiff Met University
WALES – CYMRU NORTH
APRIL 23
Canc.
Colwyn Bay
? – ?
Bangor City
14:30
Conwy Borough FC
? – ?
Ruthin Town
14:30
Guilsfield FC
? – ?
Airbus UK Broughton
14:30
Holyhead Hotspur
? – ?
Prestatyn Town FC
14:30
Llandudno FC
? – ?
Llangefni Town
14:30
Llanidloes Town FC
? – ?
Gresford Athletic
14:30
Llanrhaeadr FC
? – ?
Buckley Town
14:30
Penrhyncoch FC
? – ?
Holywell Town
ZAMBIA – SUPER LEAGUE
APRIL 23
14:00
Power Dynamos
? – ?
Nkana FC
ZIMBABWE – PREMIER SOCCER LEAGUE
APRIL 23
12:00
ZPC Kariba
? – ?
Ngezi Platinum FC
14:00
Chicken Inn FC
? – ?
Bulawayo City FC
14:00
FC Platinum
? – ?
Highlanders
14:00
Harare City
? – ?
Black Rhinos
14:00
Tenax CS FC
? – ?
Yadah FC
EURO U17 – ELITE ROUND: GROUP 6
APRIL 23
11:00
Ukraine U17
? – ?
Poland U17
14:00
Italy U17
? – ?
Kosovo U17
CONCACAF – WOMEN’S CONCACAF CHAMPIONSHIP U17: GROUP E
APRIL 23
21:00
Trinidad and Tobago U17 Women
? – ?
Panama U17 Women
CONCACAF – WOMEN’S CONCACAF CHAMPIONSHIP U17: GROUP G
APRIL 23
21:00
USA U17 Women
? – ?
Grenada U17 Women
Reference-tdpelmedia.com